54654

Видео | Вљубениот ерген и Дефне пејат во дует во новиот турски филм

 

Дефне и Омер запеаа заедно

 

Омилениот турски актерски пар, Бариш Ардуч и Елгин Санџу повторно заедно. По големиот успех на романтичната комедија "Вљубениот ерген", турските продуценти решиле повторно да ги ангажираат слатките Омер и Дефне во ново играно остварување.

 

Barispee1

 

Овојпат, не се работи за телевизиска серија, туку за филм. "Време на среќа" се вика филмот во кој повторно заедно во главни улоги се појавуваат Ергенот и неговата Дефне.

За улогата во новиот филм, Вљубениот ерген заработил 2.000.000 турски лири, а пак Дефне околу 700.000 лири.

 

Barispee2

 

Медиумите сметаат дека ова е огромна сума платена за двајцата актери во споредба со малата заработувачка која ја има филмот по премиерата.

Во продолжение слушнете го нивниот заеднички дуетски настап во филмот и уживајте :

 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

1111ivan Baner

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012