54654

Први прочитајте ја содржината на новата мега хит серија „Карасевда“

 

Љубовната приказна за Кемал и Нихан, секоја вечер ексклузивно на Сител

 

Многу наскоро, ексклузивно на Сител телевизија стартува нова романтична теленовела која е потенцијален хит за оваа година. "Карасевда" е добитничка на ЕМИ награда за најдобра ТВ новела во светот за 2017 година, многукратно наградувана и најгледана серија на балканските телевизии изминатата и оваа година.

 

Karaprikazna1

 

Во продолжение запознајте се со содржината што ја крие "Карасевда" и очекувајте го стартот на хитот за големата тага по бескрајната љубов.

 

Karaprikazna2

 

Кемал е едно од трите деца на сиромашната фамилија која живее во еден кварт во Истанбул, наменет за луѓето од средната класа. Вреден, трудољубив и одличен студент, Кемал работи на брод секоја вечер после студиите за рударство каде што има највисок просек во својата генерација. Еден ден, враќајки се од студии, во автобус, сосема случајно ја среќава преубавата Нихан, која комплетно ќе го промени неговиот празен и монотон живот.

Тој не веруваше во чуда, особено не во љубов, но таа средба заекогаш ќе ги промени неговите соништа.

 

Karaprikazna3


За разлика од Кемал, Нихан припаѓа на богата фамилија, а нејзинииот живот од дете е исполнет со луксуз и гламур. Класната разлика ќе ја направи љубовта меѓу двајцата протагонисти невозможна уште од самиот старт, што ќе кулминира со одлуката на Кемал да го напушти Истанбул и да замине на север во Зонгулдак, мал провинциски град каде што добива работа како архитект во рудник. Денот кога Кемал ќе го напушти родниот дом, ќе биде пресврт во животите на двајата млади, а нивната љубов ќе застане на самиот гребен од морето наречено копнеж.

 

Karaprikazna5


Кемал е решен да ја заборави жената која ја љуби и максимално се посветува на својата работа со цел да ја извлече својата фамилија од бедата во која живее. Во меѓувреме, Нихан, тажна и разочарана е приморана да се се омажи за младиот и згоден мултимилионер Емир Козџуоглу, кој од дете е заљубен во неа.

 

Karaprikazna4


Минуваат пет години, но силната љубов меѓу Нихан и Кемал останува незаборавена во нивните срца. Кемал добива големо унапредување и решава да се врати назад во Истанбул, несвесен дека во големиот град на Босфорот ќе мора да се соочи со Нихан и нејзиниот посесивен сопруг Емир. Нихан и Кемал сфаќаат дека животот не може да оди против судбината, ниту против силната љубов која ја чувствуваат еден за друг.

 

Karaprikazna6

 

Бескрајна љубов пред која небото ќе заплаче и морето ќе се повлече. Љубов на која сите ќе се радуваат, но само едно нешто ќе ги отвори портите на пеколот. Топла и тажна приказна за една црна љубов, приказна за карасевда, незапирлива болка по големата љубов.

Улоги: Burak Özçivit, Neslihan Atagül, Kaan Urgancıoğlu, Kürşat Alnıaçık, Zerrin Tekindor и др.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012