54654

Турската Кетрин Зета Џонс од „Карасевда“ опасно жешка и приватно

 

Запознајте ја приватно Зејнеп, сестрата на Кемал од серијата на Сител

 

Zejnepketrin1

 

Приказната за животот на Зејнеп од турската хит серија „Карасевда“ не е многу поразлична и во реалноста, барем кога станува збор за актерството. Иако по професија е дипломиран биолог, таа случајно влегува во филмската индустрија во Турција.

 

Zejnepketrin2

 

Нејзиното име е Хазал Филиз Кучукосе и е родена во 1988 година, а неколку години по завршувањето на  високото образование, еден филмски режисер случајно ја забележува на социјалните мрежи и и нуди да почне да учи глума.

 

Zejnepketrin3

 

По неколкумесечни актерски подготовки на курс, таа активно добива улоги во серии, од кои денес има снимено десетина.

 

Zejnepketrin4

 

Ја нарекуваат турската Кетрин Зета Џонс, а веруваме ќе се сложите во тоа откако ќе ги погледнете нејзините приватни фотографии на кои е доста поразлична од онаа Зејнеп која ја запознавме во серијата.

 

Zejnepketrin5

 

Инаку, Хазал минатата година се разведе од својот сопруг, Туан Тунал со кого  стапи во брак во 2014 година.

 

 | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012