54654

Ден пред Велигден, големо финале на „Парампарче“ на Сител

 

Мир во домот или голема драма надвор од него ?

 

Сабота, ден пред најголемиот христијански празник, Сител телевизија става крај на мегауспешната турска новела "Парампарче". 6 април, 21.30 часот, веднаш по викенд драмата "Јазол" следува големото финале на сагата за семејството Ѓулпинар.

 

Paramparcakraj1

 

Голема венчавка во самата завршница. Она што судбината го распарчи на мали парчиња, сега повторно се спојува како кула од карти. Време за среќа и безгрижни семејни моменти следуваат во емотивното финале на турскиот хит.

 

Paramparcakraj2

 

Џихан и Дилара се повторно заедно, а нивните ќерки, среќни и сложни, ја слават љубовта на нивните родители. Ќе има и простор за малку хумор во целата таа драма, а кој ако не Кериман, знае тоа најдобро да го направи.

 

Paramparcakraj3

 

Но, нешто неочекувано се случува на самата свадба. Џихан постојано гледа во часовникот. Што се случува? Дали некој неочекуван гост ќе направи вистинско парампарче на вкупната среќа или се работи за завршница на едни долго нерасчистени сметки?

"Парампарче" - големиот крај во сабота навечер.


Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012