54654

Вечерва на Сител | Ќе се спаси ли малото девојче од канџите на очувот?

 

Мелек и во сабота навечер, веднаш по "Јазол"

 

Од сега, успешната вечерна драма на Сител телевизија со емитување и во сабота. Веднаш по "Јазол" вечерва на Сител во 21.30 часот следува нова потресна епизода од турската новела "Се викав Мелек".

 

Melek21041

 

Продолжуваат угнетувањата за малото девојче во куќата на нејзината мајка и суровиот очув. Можат ли солзите на ова дете да омекнат нечие срце или свирепоста на очувот ќе донесе нова болка и страдање за Мелек и нејзината вистинска мајка?

 

Melek21042

 

Во очај и бес од ситуацијата, Шуле решава да ја врати Мелек кај Зејнеп, учителката која стана мајка за малото девојче и докажа дека родител не е оној кој родил, туку оној кој се грижи за своето чедо. Вечерва на Сител, дознајте дали Зејнеп ќе ја спаси Мелек од канџите на лошите родители или девојчето ќе остане заковано во стегите на очувот.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012