54654

Гледачите се исплашија - малата Мелек од серијата на Сител стисна на гас

 

Малата Мелек вози кола ?

 

8 - годишната актерка Берен Ѓоколдиз ги впери погледите на публиката кон малите екрани во времето кога се емитува турската мелодрама "Се викав Мелек". Во серијата, Берен ја толкува улогата на Мелек, малото девојче со несреќна судбина која е во потрага по трошка родителска љубов и токму нејзината глума беше причина актерката да добие многу позитивни критики и награди во Турција.

 

Melekvolan1

 

Но, она што особено привлече внимание последниве денови се фотографии во кои Берен е зад волан. Се прашуваа гледачите дали толку мало девојче може да вози и зошто тоа се дозволува? Всушност, се работи за сцена од новата серија на малата актерка во која таа и нејзиното другарче со заеднички сили ќе ја возат полициската кола. Сцената ги насмеа турските гледачи, откако претходно убаво ги исплаши.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012