54654

Видео | „Игри без граници“ во женска изведба во серијата на Сител

 

Хрватската глумица ја отпеа легендарната песна на Тоше

 

Понеделник, 30 април на Сител телевизија нова драматична епизода од хрватската хит серија. Тага кај вашите омилени јунаци откако социјалната работничка ќе реши да ја земе малата Маша и да ја раздели од нејзините сакани така што ќе ја испрати во дом за деца. Како Томо, Хелена, Бранка и Едита ќе ја прифатат болната разделба со детето?

 

Masaigribezgranici1

 

Приказната за чистата љубов особено ќе ја разнежни вашата претпразнична вечер со песната која ќе биде отпеана во епизодата. Култната "Игри без граници" од нашиот ангел Тоше Проески  во изведба на младата глумица Семента Рајхард која во серијата ја толкува улогата на Емина. Во продолжение слушнете го и погледнете го исечокот од новата епизода на "Чиста љубов" и уживајте :

 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012