54654

Фото | Актерот од „Виорот на судбината“ и „Црната роза“ стана татко

 

Озџан и сопругата Фејза го добија синот Кузеј

 

Познатиот турски актер и пејач Озџан Дениз ги преплави турските медиуми со веста која ја објави на социјалните мрежи. Познатиот Караман од "Виорот на судбината" стана татко и слика со рачињата на бебето сподели на интернет, веднаш по породувањето на неговата сопруга.

 

Karamantatko1

 

Овој 46 годишен актер имавме можност да го следиме во главните улоги во сериите "Јунска ноќ", "Конакот на агата" и "Грев", епизодна улога имаше во "Црната роза", но најголемо внимание привлече со улогата на богатиот Караман во "Во виорот на судбината".

 

Karamantatko2

 

Освен со глума, се занимава и со пеење и компонирање музика, а македонските гледачи следната сезона ќе го следат повторно на малите екрани во најновата турска мелодрама.

 

Дани | ТВ Пакет

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012