54654

Фото | Мелек и очувот што ја тепа... кога камерите ќе се исклучат

 

Во серијата ја мрази, но каков е тато Џенгиз приватно ?

 

Потресна приказна која ги заинтригира македонските гледачи кои со големо нетрпение ја очекуваат секоја следна епизода од драмата за малечката Мелек на Сител телевизија.

 

Dzengismelek1

 

Осумгодишно девојче кое ја доживеа најголемата болка на нејзиното детство. Клоци, шлаканици, влечење по под, тепање, викање... вистинско физичко и психичко насилство трпеше малото девојче во домот на нејзината мајка и очувот Џенгиз.

 

Dzengismelek2

 

И кога конечно избега од тој пекол, во новите епизоди на Сител, таа е повторно во канџите на злобниог Џенгиз. Ќе успее ли Мелек конечно да се спаси од лошата судбина и да стави крај на прогонот на очувот?

 

Dzengismelek3

 

За разлика од серијата, Мелек и Џенгиз приватно се вистински пријатели. Осумгодишната Берен Гоќулдиз и 30-годишниот Атеш Беркај покажаа на социјалните мрежи дека тоа што се случува во серијата е само сценарио, а вистински уживаат во заедничката дружба и одењето на фудбалски натпревари.

 

Дани | ТВ Пакет

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012