54654

Индиската серија на Алфа ќе ја гледаат и Албанците преку Алсат М

 

Бескрајната љубов од сега и на фреквенцијата на Алсат

 

SarasiKumud3

 

Индиската теленовела "Сарас и Кумуд - бескрајна љубов" се емитува на Алфа телевизија, од понеделник до петок во 16 часот и 30 минути. Од неодамна, серијата со албански превод се емитува и на фреквенцијата на Алсат телевизија, наменета за гледачите од албанската популација во Македонија. На Алсат, серијата е преведена како "Љубов и омраза".

 

SarasiKumud4

 

Од понеделник до петок во 17 часот и 20 минути, и гледачите на Алсат ќе се запознаат со приказната за Сарас и Кумуд, кои беа приморани да стапат во договорен брак како што налага традицијата на нивните семејства.

 

SarasiKumud2

 

Како поминува времето, Сарас и Кумуд вистински се вљубуваат еден во друг, започнувајќи ја приказната за една бескрајна љубов, но на патот на нивната среќа ќе стојат маќеата на Сарас и момчето кое несреќно ќе се вљуби во Кумуд.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012