54654

Фото | Згодниот Кемал од „Карасевда“ со сопругата на одмор во Африка

 

Кемал и Неџла во јужноафриканските дождовни шуми

 

Kemalafrika2

 

Бурак Озџивит и Фахрије Евџен уживаат во уште едно медено патување. Најпознатата турска двојка е во центарот на папараците каде и да се појават, а медиумите со нетрпение очекуваат да објават било каква вест поврзана со славниот филмски пар.

 

Kemalafrika3

Kemalafrika4

 

Вашиот омилен Кемал од мегахитот "Карасевда" објави неколку фотографии на социјалните мрежи, каде се гледа дека ги истражува убавините на Јужна Африка, а со подеднакво егзотични фотографии се пофали и неговата сопруга, или позната како Неџла од "Кога лисјата паѓаат".

 

Kemalafrika5

 

- Уживаме во нашето патување. Убави планини кои ќе ве одушеват со својата уникатност. Тука има прекрасните глетки на прекрасни пространи савани и недопрена дивина која ќе ве остави без здив, прекрасни растенија, дрва и цвеќиња,  како и езера, реки и прекрасни песочни плажи крај океанот. Недопрената природа и непредвидливоста на дивината ви нудат незаборавно искуство - кажуваат младите сопружници за својот престој во Африка.

 

Kemalafrika6

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012