54654

Љубов и традиција за албанските гледачи во новата серија на Алсат

 

"Coban Yildizi" најпрвин за албанските гледачи во Македонија

 

За гледачите од албанската популација, вечерва на Алсат М во 20:45 часот започнува турската серија "Coban yildizi". Серијата доаѓа на местото на "Мојот син", а на оваа телевизија ќе се емиитува со албански титл.

 

Cobannalsat1

 

Ова е приказна за суровата традиција на која е осудена една млада девојка. Сиромашната Зухре е приморана да се омажи за богатиот ага во селото, затоа што нејзиниот татко ја ветил така што би си ги отплатил долговите кои ги има. Но, на денот на венчавката, девојката ќе побегне од договорениот брак и ќе се запознае со Сејит во кој ќе се заљуби. Додека злото им дише зад вратот, младите вљубени срца ќе мора да се изборат за својата среќа, а чистата и голема љубов ќе стане нивната благородна ѕвезда водилка.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012