54654

Новите Омер и Дефне наскоро во нова романтична комедија на Сител

 

Време е за цреши, време е за вистинска летна забава

 

Kiraznaskoro1

 

Нова романтична комедија е на прагот на летото. Прекрасна летна романса и многу хумор ќе бидат со вас секоја вечер на телевизија Сител.

 

Kiraznaskoro3

 

"Сезона на црешите" е телевизиска серија која беше првата емитувана турска програма во Италија и која доживеа огромен успех. Многумина ја споредуваат со мегахитот "Вљубениот ерген", па затоа сите сладокусци и овојпат ќе уживаат во една топла и комична приказна.

 

Kiraznaskoro2

 

Нов ерген и нова Дефне. Нов заводник кој ќе ги освои женските срца. Нова заводничка која ќе ги краде погледите и на оние кои не признаат дека гледаат турски серии. Многу наскоро, Сител телевизија започнува со емитување на новиот телевизиски хит, а за брзо време ТВ Пакет ве запознава со содржината и ликовите на "Сезона на црешите".

 

Дани | ТВ Пакет

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012