54654

Инфо | Од сега потресната драма „Се викав Мелек“ само во сабота на Сител

 

Драмите за викенд, љубовните серии секој работен ден

 

Поради започнувањето на новата летна романса "Сезона на црешите", Сител телевизија прави измена во програмската шема. Од сега драмата "Се викав Мелек" ќе се емитува само во сабота по "Јазол",  a пак на нејзино место, од понеделник до петок во 19 часот и 50 минути ќе се емитуватаат Црешите.

 

Meleksamosabota

 

Во следните неколку саботни вечери ќе го следите епилогот на драмата за несреќното детство на малечката Мелек. Ќе има ли трошка надеж за среќа за Мелек? Ќе има ли време за насмевка на лицето на Мелек? Како ќе заврши приказната за Мелек, нејзината неодговорна мајка и злобниот очув? Сабота навечер, "Се викав Мелек" на Сител телевизија.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012