54654

Фото | Сарас од серијата на Алфа се ожени со индиската Фатмаѓул

 

Се ожени актерот од индиската серија на Алфа

 

Sarasseozeni7

 

Гаутам Род е познат индиски актер, познат како Сарас од индиската серија на Алфа. Роден е во 1977 година во Њу Делхи, Индија, а во текот на животот, со неговото семејство се селеле неколку пати поради проблем со немање работа и обезбедување школство за децата.

 

Sarasseozeni9

 

Потекнува од релативно сиромашно семејство, кој излез од кризата видел во Боливуд. Глумел во доста индиски серијали и филмови, но најпозната е "Сарас и Кумуд - бескрајна љубов", која гледачите во Македонија ја следат на Алфа и Алсат телевизија.

 

Sarasseozeni8

 

Пред некое време, актерот на 41 годишна возраст, се ожени со долгогодишната девојка и позната актерка, која ја толкуваше главната улога во индиската верзија на популарната турска драма "Фатмаѓул".

 

Sarasseozeni10

 

Во продолжение погледнете ги фотографиите од свадбата, која се одржа по сите индиски ритуали и церемонии за една традиционална нивна свадба. Очигледно тоа што се случува во индиските серии е пресликано од интресната традиција и обичаи од реалноста :

 

Sarasseozeni1

Sarasseozeni2

Sarasseozeni3

Sarasseozeni4

Sarasseozeni5

Sarasseozeni6

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012