54654

Хрватската комедија на Сител добива и попладневен термин за реприза

 

Од понеделник до петок - "Kud puklo da puklo" на Сител

 

KudpuklonaSitel3

 

Одличната гледаност на хрватската комична новела “Што биде нека биде” ги натера Сител телевизија да обезбедат и попладневен термин за реприза на утринската премиера. Па така, гледачите освен во 10 часот наутро, од сега ќе може и во 17 часот да уживаат во возбудливото дејство, хумористичните дијалози и во една добро вклопена екипа.

 

KudpuklonaSitel1

 

Комична топла приказна за наследниците на стариот Ѓуро, кои се приморани да живеат во едно село како би го зачувале наследството во свои раце. Во спротивно, наследството ќе им припадне на селаните.

 

KudpuklonaSitel2

 

Ќе може ли внуците да се прилагодат на чудниот начин на живот во тоа село или итрите селани ќе ги натераат да си заминат од таму? Згодите и незгодите на ликовите во "Што биде нека биде" секое утро во 10 часот, со репризно издание во 17 часот попладне.

 

 Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012