54654

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

 

Термини на емитување и броеви на епизоди за до недела 30 август
 
Слика
1) АНИЕЛА
Оригинален наслов : Aniela
Телевизија која ја прикажува : Телма
Термини на емитување : од понеделник до петок
07.20 ( премиера )
Продукција : Promance и Media Pro, Романија, 2009-2010
Број на епизоди : 104 / 240

Слика
2) МАЛЕЧКАТА НЕВЕСТА
Оригинален наслов : Balika vadhu
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : од понеделник до петок
10.40 ( премиера )
Продукција : Sphere Origins, Индија, 2008-
Број на епизоди : 1529 / 2000+

Слика
3) КЛАС 406
Оригинален наслов : Clase 406
Телевизија која ја прикажува : МТМ / Локални телевизии
Термини на емитување : од понеделник до петок
17.00 ( премиера ), 00.50 и 12.05 ( реприза )
+ недела од 04.45 ( неделни репризи )
Продукција : Televisa, Мексико, 2002-2003
Број на епизоди : 80 / 349

Слика
4) СЕМЕЈСТВО
Оригинален наслов : Canım ailem
Телевизии кои ја прикажуваат : А1, О2, К1, К3, К+, Мега, Ултра, Канал 3
Термини на емитување : од понеделник до петок
18.00 ( премиера ), 11.30 ( реприза )
+ сабота и недела од 11.30 и 18.00 ( неделни репризи )
Продукција : TMC, Турција, 2008-2010
Број на епизоди : 23-1 / 63

Слика
5) УКРАДЕНА ЉУБОВ
Оригинален наслов : Lo que la vida me robó
Телевизии кои ја прикажуваат : МТМ / Локални телевизии
Термини на емитување : од понеделник до петок
18.05 ( премиера ), 00.00 и 14.10 ( реприза )
+ сабота од 13.00 и понеделник од 03.30 ( неделни репризи )
Продукција : Televisa, Мексико, 2013-2014
Број на епизоди : 170 / 197

Слика
6) ПРОСТИ МИ
Оригинален наслов : Beni affet
Телевизија која ја прикажува : Алфа
Термини на емитување : од понеделник до петок
18.15 ( премиера ), 09.30 ( реприза )
+ сабота од 10.00 и недела од 08.30 ( неделни репризи )
Продукција : Focus film, Турција, 2011-
Број на епизоди : 37 / 700+

Слика
7) НЕ СЕ ОТКАЖУВАМ
Оригинален наслов : Asla vazgeçmem
Телевизија која ја прикажува : Канал 5
Термини на емитување : од понеделник до петок
18.50 ( премиера ), 16.40 ( реприза )
Продукција : Gold film, Турција, 2015-
Број на епизоди : 4 / 18+

Слика
8) АМАНЕТ
Оригинален наслов : Hayat ağacı
Телевизија која ја прикажува : Алфа
Термини на емитување : од понеделник до петок
19.10 ( премиера ), 10.30 ( реприза )
Продукција : Focus film, Турција, 2014
Број на епизоди : 6-1 / 13

Слика
9) МИЛОСТ
Оригинален наслов : Merhamet
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : од понеделник до петок
19.50 ( премиера ), 16.30 ( реприза )
+ сабота и недела од 14.00 ( неделни репризи )
Продукција : Most production, Турција, 2013-2014
Број на епизоди : 37 / 44

Слика
10) БУРА
Оригинален наслов: La Tempestad
Телевизии кои ја прикажуваат : Скај Нет / Локални телевизии
Термини на емитување : од понеделник до петок
20.00 ( премиера ), 23.00 и 11.30 ( реприза )
+ сабота од 10.00 и недела од 11.00 ( неделни репризи )
Продукција : Televisa, Мексико, 2013
Број на епизоди : 114 / 122

Слика
11) ТЕШКИ ВРЕМИЊА
Оригинален наслов : Hatırla sevgili
Телевизија која ја прикажува : Канал 5
Термини на емитување : четврток и петок
21.00 ( премиера )
Продукција : Sis yapim, Турција, 2006-2008
Број на епизоди : 68 / 68   (крај на серијата)

Слика
12) ДИЛА
Оригинален наслов : Dila hanım
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : од понеделник до петок
21.30 ( премиера ), 14.30 ( реприза )
+ сабота и недела од 12.00 ( неделни репризи )
Продукција : Gold film, Турција, 2012-2014
Број на епизоди : 34 / 62

Слика
13) ОТФРЛЕНА
Оригинален наслов : Uttaran
Телевизија која ја прикажува : Алфа
Термини на емитување : од понеделник до петок
23.00 ( премиера ), 08.30 ( реприза )
Продукција : Filmfarm Productions, Индија, 2008-2015
Број на епизоди : 999 / 1549

Слика
14) НЕ ТАГУВАЈ ПО МЕНЕ
Оригинален наслов : Benim için üzülme
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : сабота и недела
сабота во 20.10 и недела во 19.45 ( премиера)
Продукција : Boyut film, Турција, 2012-2014
Број на епизоди : 23 / 55

Слика
15) КАРАДАЈ
Оригинален наслов : Karadayi
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : сабота и недела
21.15 ( премиера)
Продукција : Ay yapim, Турција, 2012-2015
Број на епизоди : 114-1 / 115

Репризно се емитуваат :

BEYAZ GELINCIK (Белото памукче) - Пет плус
понеделник - петок, 08.00
Број на епизоди : 60 / 74
ZERDA (Судбината на една Зерда) - Пет плус
понеделник - петок, 09.30
Број на епизоди : 60 / 68
YOL ARKADAŞIM (Диви јагоди) - Сител
понеделник - петок, 11.30
Број на епизоди : 20 / 41
BÜYÜK YALAN (Болни лаги) - Канал 5
понеделник - петок, 12.00
Број на епизоди : 53 / 69
ELIF (Елиф) - Канал 5
понеделник - петок, 13.00
Број на епизоди : 30 / 183
BİR İSTANBUL MASALI (Приказна од Истанбул) - Алсат-М
понеделник - петок, 20.50
Број на епизоди : 40 / 71

 

 


Дани | ТВ Пакет

 

 

Colicban

Mkhostfreedomain

Bannerprimetime

Banerbb

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012