54654

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

 

Термини на емитување и броеви на епизоди за до недела 19 март
 
Слика
1) ТАЈНАТА НА ДИВАТА РЕКА
Оригинален наслов : Laços de sangue
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : од понеделник до петок
10.30 ( премиера )
Продукција : SP Televisão, SIC, Португалија, 2010-2011
Број на епизоди : 253 / 310

Слика
2) НЕВЕРНА ЉУБОВ
Оригинален наслов : Mei een xin ji
Телевизии кои ја прикажуваат : Локални телевизии
Термини на емитување : од понеделник до петок
14.00 ( премиера )
Продукција : Chinese Entertainment Shanghai, Кина, 2011
Број на епизоди : 9 / 46

Слика
3) ВИКТОРИЈА
Оригинален наслов : Victoria
Телевизија која ја прикажува : Атв / Локални телевизии
Термини на емитување : од понеделник до сабота
17.00 ( премиера )
Продукција : RTI-Telemundo, Колумбија, 2007-2008
Број на епизоди : 43 / 171

Слика
4) ЖИВОТОТ НЕ Е ПЕСНА
Оригинален наслов : Hayat şarkısı
Телевизија која ја прикажува : Канал 5
Термини на емитување : од понеделник до петок
19.20 ( премиера ), 14.00 ( реприза )
+ сабота ( неделни репризи )
Продукција : Most production, Турција, 2016-
Број на епизоди : 4 / 50+

Слика
5) ПАРАМПАРЧЕ
Оригинален наслов : Paramparça
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : од понеделник до петок
19.50 ( премиера ), 13.40 ( реприза )
+ сабота и недела од 15.00 ( неделни репризи )
Продукција : Endemol Shine Turkey, Турција, 2014-2017
Број на епизоди : 50-1 / 97

Слика
6) ПАБЛО ЕСКОБАР, ГОСПОДАР НА ЗЛОТО
Оригинален наслов : Escobar: el patrón del mal
Телевизија која ја прикажува : Телма
Термини на емитување : од понеделник до петок
20.30 ( премиера )
Продукција : Caracol TV, Колумбија, 2012
Број на епизоди : 59 / 74

Слика
7) ЉУБОВ
Оригинален наслов : Aşk yeniden
Телевизија која ја прикажува : Канал 5
Термини на емитување : од понеделник до петок
20.30 ( премиера ), 14.00 ( реприза )
Продукција : Süreç film, Турција, 2015-2016
Број на епизоди : 56 / 59

Слика
8) ВЉУБЕНИОТ ЕРГЕН
Оригинален наслов : Kiralık aşk
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : од понеделник до петок
21.00 ( премиера ), 15.25 ( реприза )
+ сабота и недела од 15.30 ( неделни репризи )
Продукција : Ortaks yapım, Турција, 2015-2017
Број на епизоди : 17 / 69

Слика
9) ИЛУЗИОНИСТ
Оригинален наслов : O Astro
Телевизија која ја прикажува : MTM
Термини на емитување : среда, четврток и петок
21.20 ( премиера ), 00.45, 14.40 и 18.40 ( реприза )
+ недела од 17.50 ( неделни репризи )
Продукција : Rede Globo, Бразил, 2011
Број на епизоди : 24 / 50
 
Слика
10) ЕЛИФ
Оригинален наслов : Elif
Телевизија која ја прикажува : Канал 5
Термини на емитување : од понеделник до четврток
21.45 ( премиера ), 13.00 ( реприза )
Продукција : Green yapım, Турција, 2014-
Број на епизоди : 394 / 550+

Слика
11) ЗЛАТНИ ДВОРИ
Оригинален наслов : Zlatni dvori
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : од понеделник до петок
22.00 ( премиера ), 14.30 ( реприза )
Продукција : Nova, Хрватска, 2016-2017
Број на епизоди : 10 / 160

Слика
12) СЕМЕЈНИ ВРСКИ
Оригинален наслов : Farklı desenler
Телевизија која ја прикажува : ТВ 21
Термини на емитување : од понеделник до петок
23.30 ( премиера )
Продукција : Ser film, Турција, 2010-2013
Број на епизоди : 60 / 124

Слика
13) ХРАБРИ СРЦА
Оригинален наслов : She diao ying xiong zhuan
Телевизија која ја прикажува : Локални телевизии
Термини на емитување : сабота - недела
15.00 ( премиера )
Продукција :Chinese Entertainment Shanghai, Kина, 2008
Број на епизоди : 32 / 50

Слика
14) ДОБРИОТ ДОМАЌИН
Оригинален наслов : Gülümse yeter
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : сабота и недела
сабота во 20.10 и недела во 19.45 ( премиера ),
14.30 ( реприза )
Продукција : MF Yapım, Турција, 2016-2017
Број на епизоди : 5 / 24

Репризно се емитуваат :

ADINI FERİHA KOYDUM (Девојката со име Фериха) - Алфа
понеделник - петок, 18.15
Број на епизоди : 64 / 187
EVA LUNA (Ева Луна) - МТМ
понеделник - петок, 20.30
Број на епизоди : 110 / 114
GÜLLERİN SAVAŞI (Кога љубовта боли) - Канал 5
понеделник - недела, 00.15
Број на епизоди : 20 / 68
PASION PROHIBIDA (Забранета страст) - МТМ
сабота, 17.00
Број на епизоди : 65 / 107
 
 
 
 
Дани | ТВ Пакет

DM AL 300x250

Ceca Pomal

Casot Na

 

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012