54654

Уште една титула за кошаркарката Јелена Антиќ

 

Уште една титула за Јелена Антиќ во Регионалната кошаркарска лига

 

Македонската кошаркарска интернационалка Јелена Антиќ повторно ја освои титулата во Регионалната кошаркарска лига, со својот нов клуб Радивој Корач од Белград. Радивој Корач е седмиот тим со трофеј во регионалната лига која се игра од сезона 2000/01.  Во историјата на клубот ова е прва сениорска титула за Радивој Корач.

 

10009462 10151991237178027 94344571 N

 

После неверојатното финале во Подгорица, трофејот го освои екипата на Радивој Корач, во дуел со Црвена Звезда којa го доби својот епилог после трето продолжение – 87: 83. Јелена Антиќ беше една од најефикасните играчи на теренот, која ги даде клучните поени во последниот продолжеток за победа. Јелена Антиќ од пред 2 месеци е дел од српскиот кошаркарски клуб Радивој Корач, која после ланската повреда се врати во одлична форма и физичка подготвеност.

 

 

| ТВ Пакет

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012