54654

Фото | Трендо со поддршка за Кире Лазаров и Борко Ристовски во Шпанија

 

Трендо и Мате со поддршка за македонските ракометари на Барселона

 

Бившиот македонски водител Сашо Мацановски - Трендо заедно со своето семејство ги поддржи нашите ракометни ѕвезди Кире Лазаров и Борко Ристески на натпреварот во Asobal лигата во Шпанија. Трендо заедно со своето синче Мате се најде на трибините во „Палау Блауграна", каде играше Барселона, тимот на Кире и Борко.

 

Trendokire1

 

Ракометарите на Барселона ја забележаа 14 победа во исто толку натпревари во ASOBAL лигата и на едно коло до крајот на есенскиот дел, продолжува максималниот учинок. Екипата на Чави Пасквал во реприза од финалето на Купот на Кралот, вчеравечер ја совлада екипата на Хелветуа Анаитасума со 30:22 (15:13).

 

Trendokire2

 

Во екипата на Барселона се истакнаа Лазаров со 6 и Арињо со 5 гола, а Борко Ристовски собра 9 интервенции.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012