54654

Нашето чудо од дете во Германија настапува само под македонско знаме

 

Најдобар борец во Германија, спортист и вистинско чудо од дете

 

Кристијан Воденски има само 11 години, а има освоено 40 титули и 7 шампионски појаси. Живее во Германија, а се занимава со боречки вештини (борење, кик бокс, теквондо, џиу џицу). И токму, ова вистинско чудо од дете, може да се пофали со признанието - спортист на годината во Германија.

 

Kristijankikboks

 

Во продолжение, погледнете ја неговата приказна, доловена од Сител телевизија - патот до успехот и желбата засекогаш да настапува исклучиво под македонското знаме :

 

 

Македонија може да биде само горда на вакви таленти, кои боите на татковината ги бранат во светски рамки каде се вентар на вниманието во сферата на боречките спортови.

 

Дани | ТВ Пакет

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012