54654

Секоја сабота во 21 часот - бокс меч на Телма, вечерва се Лерена VS Каленга

 

Вечерва на Телма, Лерена против Каленга

 

Секоја сабота во прајмтајм - бокс меч на Телма телевизија. Вечерва, 9 септември, дуел во средна категорија меѓу Кевин Лерена и Јури Каленга во Emperors Palace.

 

Bokslerena1

 

Лерена има рекордни 18 победи и еден пораз и брзо се приближува до својот првак, поразувајќи противници, меѓу кои и Џони Милер, Роберто Болонти и Мики Нилсен во последниве години. Тој е рангиран на второ место во неговата категорија од Светската боксерска организација.

 

Bokslerena2

 

- Победата може да отвори нови врати. Затоа вечерва е најважно да се победи. Противникот е тежок орев и победата би била голем чекор кон уште поголеми нешта. Морам да бидам паметен. Морам да го контролирам темпото низ сите 12 круга - изјавува Лерена за вечерашниот меч.

Следната сабота, 21 часот на Телма е резервиран за мечот Сандерс - Монро Јуниор, WBO полутешка категорија.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012