54654

Ќе може ли Баварците да го сопрат Роналдо - полуфинале на ЛШ на МТВ

 

Ќе ги турнат ли Кралевите панталоните пред Баварците?

 

Досега шест пресметки меѓу двата гиганти во полуфиналето на Лигата на шампионите. Вечерва, Реал Мадрид и Баерн Минхен ќе ги измерат силите во големата борба за големиот трофеј.

 

Ocekuvansostavrealbaern1

 

Ливерпул и Рома во претходната фаза ги елиминираа големите фаворити Манчестер Сити и Барселона, но особено интересен беше синоќешниот спектакл меѓу овие две екипи на „Енфилд Роуд“, по кој ќе се наѕира првиот патник во Киев, но двобојот меѓу Баерн Минхен и Реал Мадрид вечерва е она што сите со нетрпение го очекуваат.

 

Ocekuvansostavrealbaern2

 

Како ќе се покажат тимовите на Зинедин Зидан и Јуп Хејнкес? Дали Баерн Минхен ќе знае да го сопре Роналдо или замената на Рафиња на местото на лев бек место повредениот Алаба е добра тактика на Баварците?

Фудбалскиот земјотрес е денеска во 20.45 часот, а натпреварот ќе ви го овозможат Македонската телевизија, Хајнекен и Уни Кредит.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012