54654

Рома VS Ливерпул - во среда се одлучува за големиот финалист на ЛШ

 

Кој ќе биде тимот што ќе добие пласман во елитното финале во фудбалската Лига на шампиони?

 

На дуелот одигран на „Енфилд“, англискиот тим славеше со 5:2 и направи голем исчекор кон пласман во финалето. Мохамед Салах, Садио Мане и Роберто Фирмино беа стрелците кои ги донесоа "Црвените" на чекор до финалето. Чешкиот напаѓач, Патрик Шик верува дека тој и неговите соиграчи од Рома можат да направат ново чудо и да го елиминираат Ливерпул од Лигата на шампионите.

 

Romaliverpul2018revans1

 

Дали одлучноста и храброста на римската "Волчица" ќе успее да направи чудо на вториот полуфинален натпревар или послабата дефанзива во нападот на "Црвените" не е пресудна за пресврт во резултатот?

Среда, 2 мај во 20 часот и 45 минути, реванш натпревар Ливерпул - Рома на Прва.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012