54654

ТВ шоуто „Твоето лице звучи познато“ се враќа со нова сезона

 

Од есен - нова сезона на ТЛЗП

 

Оваа есен на малите екрани во Србија, Црна Гора, Босна и Македонија се враќа популарното шоу "Твоето лице звучи познато". Нови имитации на светски познати песни и мјузикли, имитации на пејачи и пејачки нѐ очекуваат и во оваа, нова и уште поинтересна сезона на хит шоуто ТЛЗП.

 

Tvojelicenovsez2017181

 

Дали во оваа сезона Македонија ќе има свој учесник? Дали македонскиот талент имитатор ќе успее да го достигне успехот на Елена Ристеска и Даниел Кајмакоски? ТВ Пакет открива наскоро што сѐ нѐ очекува во четвртата сезона од "Tvoje lice zvuči poznato".

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012