54654

Видео | Познат е првиот учесник во ТЛЗП - прва, па Македонка

 

Македонката како Лепа Брена го најави ТЛЗП 4

 

Tlzptijanapotvrd1

 

Познат е првиот учесник во новата, четврта сезона по ред, на регионалната верзија на "Your face sounds familiar". Прва, па Македонка. Се работи за поп пејачката Тијана Дапчевиќ, која на интересен начин го најави своето учество во "Твоето лице звучи познато".

 

 

Имајќи во предвид дека Тијана секогаш знае да ги забавува гледачите пред камерите, да пее и глуми истовремено, нема сомнеж дека и овојпат македонскиот учесник ќе биде главен фаворит за победа.

Не пропуштајте, оваа есен - ексклузивна нова сезона на популарното натпреварување.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012