54654

Елена со „Текила и лимон“ - специјална гостинка на финалето на ТЛЗП

 

"Текила и лимон" пред балканската публика

 

ТВ Пакет открива: македонската поп пејачка Елена Ристеска ќе настапи на гламурозната сцена на финалето од четвртата сезона на "Твоето лице звучи познато". Финалето на ова регионално шоу е закажано за следната недела, 17 декември во 21 часот, директно на Сител телевизија.

 

Rsz Tekilalimontlzp1

 

Кои петтмина натпреварувачи ќе ја поминат полуфинлната вечер и ќе се најдат во спектакуларното финале, дознаваме на Сител. Следната недела, финалистите, жири комисијата и публиката пред малите тв екрани ќе ги забавува нашата Елена Ристеска. Во друштво на стотина танчари, Елена ќе ја испее "Текила и лимон", која наиде на разно разни реакции по промоцијата.

 

 

Песната ќе биде изведена на македонски јазик. Елена, инаку, беше учесничка во втората сезона од ТЛЗП, каде на крајот го освои второто место.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012