54654

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

 

Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП

 

Вечерва во 21 часот на Сител ТВ е финалето од забавното шоу со хуманитарен карактер - "Твоето лице звучи познато" Два ипол месеци уживавме со четвртата сезона на имитации, гласање и многу смеење.

 

Tlzpkojstokeim4sez3

 

За титулата победник на четвртата сезона и парична награда од 25.000 евра во финалето ќе се борат пет ѕвезди и тоа Едита, Стеван, Леон, Гага и нашата Тијана. Само еден од нив петорица може да биде победник, а кој ќе биде тоа, зависи исклучиво од вас, односно од телевоутингот.

После 11 емисии, добро ги запознавме во различни улоги и во различни музички жанрови. Пееја рок, поп, фолк, домашна и странска музика. Се испробаа во кожата на многу домашни и странски музички ѕвезди, покажаа храброст на сцена, неверојатни играчки и глумачки способност, а својот талент го докажаа во буквално секој ритам.

 

Tlzpkojstokeim4sez1

 

За потсетување, Тијана ја однесе победата во емисијата кога ја имитираше Лејди Гага, Едита победи како Тијана Дапчевиќ, Гага два пати победи, како Луис и Пинк, Леон ги освои гласовите со имитацијата на сараевскиот пејач Лака, а Стеван за трансформацијата во Оливер Драгојевиќ.

 Ексклузивно откриваме кој што ќе имитира вечерва, во големото финале на шоуто :

1. Едита ќе биде Бијонсе

2. Тијана ќе биде Фреди Меркјури

3. Гага ќе биде Џенифер Лопез

4. Стеван ќе биде Елвис Присли, и

5. Леон ќе биде Синан Сакиќ.

 

Tlzpkojstokeim4sez2

 

Александра Радовиќ, Андријана и Ѓуро и вечерва во големото финале ќе ги гледаме во улогите на жири комисијата, а специјален член на жирито ќе биде Тончи Хулиќ. Неколку изненадувања се подготвуваат за вечерва на големата сцена на Емоушн продукција, а меѓу нив е и настапот на Елена Ристеска кој се очекува да биде спектакуларен.

 

Tlzpkojstokeim4sez4

 

Затоа, почитувани читатели, вечерва во 21 часот гледаме финале на ТЛЗП. Нѐ очекува многу забава и уживање со последните настапи на финалистите на шоуто.

 

Дани | ТВ Пакет

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012