54654

Канал 5 видео | Зборувај руски за цел свет да те разбере

 

Видео | Интервју на руски, без превод на македонски

 

Украинскиот сопран Тамара Калинкина, баритонот Борис Трајанов и тенорот Дарко Нешовски вчеравечер настапија како солисти заедно со Балетот и Оркестарот на Македонската опера и балет на концертот наречен „Руска бајка“. Со гала оперско-балетскиот концерт предводеше извонредниот диригент Иван Еминовиќ, кој заедно со сите присутни ја пренесе и прослави магијата на руската музика.

 

Ruskabajka

 

Канал 5 телевизија, вчера, одвоија простор во вестите за информацијата која ја пренесоа до љубителите на класичната музика, но дали гледачите воопшто разбраа што би слушале во МОБ? Дали новинарката очекуваше симултан титл од студио, дали можеби воопшто не се очекуваше девојката да прозбори на руски јазик или пак... Канал 5 се сигурни дека македонскиот народ перфектно го разбира рускиот јазик?

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012