54654

Видео | Нашата Лина со песна од Оџаклиевска се претстави во Пинк

 

Лина успеа да го помине баражот на Ѕвездичките

 

За Бадниковата вечер, во регионот се емитуваше уште една нова емисија на шоуто за млади таленти "Пинк ѕвездички". Поради забраната од ЗАМП за радиодифузно емитување на музички дела од Македонија и регионот, ние не сме во можност да го пратиме шоуто на телевизисиките екрани. Но затоа ние сме тука за да ги презентираме најголемите успеси на нашите најмали ѕвездички.

 

Lina3.krug1

 

14 годишната Лина Пејовска од Скопје вчеравечер ја отпеа "Биди добар како што сум јас" од Маја Оџаклиевска и си обезбеди пласман во 4. круг на Ѕвездичките. Иако во еден момент Лина ги имаше сите пет гласа, сепак Леонтина се спушти при крајот на песната. Но, сепак Лина го помина баражот и затоа ќе се натпреварува и во следниот круг.

- Сега беше многу подобра од минатиот пат. Беше ангажирана на сцена, но што се однесува до твоето пеење, беше многу лошо со многу несигурни тонови. Тоа е причината поради која еден од нас мораше да ја спушти столицата - искоментира Сергеј Четковиќ.

 

Lina3.krug2

 

На Гоца и се допадна интерпретацијата на Лина, освен мјаукањето и неточноста во украсите.

Во продолжение, погледнете го нејзиниот настап :

 

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

1111ivan Baner

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012