54654

Антониа со песна од Тоше го остави без зборови и македонското жири

 

Уште еден победнички настап за Антониа со "Казна моја си ти"

 

Познатата македонска ѕвездичка Антониа Гиговска од Скопје успешно се претстави во вториот круг од домашното музичко "Кастинг талент шоу" кое на 26 јануари ќе го има големото финале.

 

Antoniaikonamoja2

 

Ако во првиот круг ја отпеа легендарната "I will always love you" од Витни Хјустон, вчеравечер, во вториот круг, отпеа уште една легендарна песна, овојпат македонска. "Казна моја си ти" од Тоше во интерпретација на Антониа звучеше емотивно, моќно и фантанстично, како што ретко кој досега би знаел да долови песна од Тоше.

 

Antoniaikonamoja1

 

Менторката Андријана Јаневска без никаква замерка. Жирито составено од Игор Дурловски, Игор Џамбазов и Сара Мејс останаа исто без зборови. На Антониа и е сигурен патот до финале и во ова шоу, откако лани "растури" во Пинковите ѕвездички. Многумина ќе речат дека по ланскиот успех, можеби не и требало ова на Антониа, но сепак настап во мјузикл е сосема поинаков предизвик.

Во продолжение погледнете ја нејзината изведба на песната од Тоше :

 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012