54654

Инфо | Познати датумите на финалните емисии на „Кастинг талент шоу“

 

Ќе се бираат финалистите за мјузиклот "Тајно моја"

 

Музичкото "Кастинг талент шоу" стигна до самиот крај. По два круга натпреварување, Сара Мејс, Џамбазов и Игор Дурловски ги одбраа кандидатите кои ќе настапат во двете полуфинални емисии кои ќе се одржат во Македонски Народен Театар, по што ќе следат финалните емисии. 

 

Polufinalecastingifinale1

 

15 јануари (недела) - прва полуфинална вечер

16 јануари (понеделник) - втора полуфинална вечер

21 јануари (сабота) - финале

25 јануари (среда) - суперфинале

 

Polufinalecastingifinale2

 

Билетите се веќе во продажба на билетарата на МНТ по цена од 200 денари, а како што најавија уште на самиот почеток, финалето треба да се одржи на роденденот на Тоше,

 

Дани | ТВ Пакет

 

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012