54654

Емисијата на Миленко со трансфер во Алфа, од сега во прајмтајм

 

"Миленко Неделковски Шоу" од овој петок на нова фреквенција

 

Од овој петок, емисијата на Миленко Неделковски ќе ја гледате на Алфа телевизија во 21.15 часот.

 

Milenkonaalfa1

 

Шоуто на Миленко на сред телевизиска сезона прави трансфер од Канал 5 на Алфа, за чии причини не сакаме да шпекулираме. Информираме дека во тек е 11. сезона од познатата дебатна емисија, која со над 450 емисии се емитуваше сите овие години на фреквенцијата на Канал 5.

 

Milenkonaalfa2

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012