54654

Антониа и Денис се победници на „Кастинг талент шоу“

 

Студентот на Дурловски и Пинковата ѕвездичка станаа дел од мјузикл

 

Антониа Гиговска и Денис Димоски се победници на "Кастинг талент шоу", кое изминативе два месеци се емитуваше на Канал 5 телевизија. Антониа и Денис беа одбрани од жирито на шоуто и ќе настапуваат во главните улоги во мјузиклот "Тајно моја" во МОБ, посветен на музичката легенда Тоше Проески. Антониа и Денис беа дел од шоута на Пинк телевизија минатите сезони, каде што не успеаа да остварат пласман меѓу првите места.

 

Denisantonia

 

Во финалните дуели во суперфиналето на ова македонско шоу, Антониа настапи со "Немаш ни благодарам" од Тоше, во променет мјузикл аранжман. Во променет аранжман беше и "Тајно моја" која ја отпеа Денис со неговиот ривал, но членовите на жирито одлучија дел од Македонска Опера и Балет да стане Денис. 

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

300x300 Mins

300x300 Min

300x300 Min3

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012