54654

24 Вести се ребрендира во ТВ 24 со променета програмска шема

 

ТВ 24 вметнува српска серија во својата програма

 

Од понеделник, 30 јануари, промена во македонскиот телевизиски етер. Телевизијата 24 Вести, која во текот на своите шест години постоење, емитуваше исклучиво информативна програма, се ребрендира. Тоа значи дека од понеделник 24 Вести преоѓа во телевизија 24, а освен ново име, ќе има и променет програмски концепт и визуелен идентитет. Приоритет на телевизијата сепак остануваат вестите, контактните и дебатните емисии.

24rebrend1

Покрај стандардните информативни содржини, програмата ќе биде збогатена со играни серии и документарни програми од американска и европска продукција, а наскоро и со нови цртани за најмалите. Промени ќе има и во стандардните содржини како вестите и емисиите. Засега единствена потврдена нова содржина е српската серија "Андрија и Анѓелка" и токму главната глумица имаше свое обраќање на свеченоста по повод ребрендингот и презентацијата на новата програма.

 

 

На свеченоста по повод 6 години на телевизијата во етер, присутни беа голем број личности од политичкиот и музичкиот свет, како Зоран Заев, Јани Макрадули, Јана Бурчевска итн.

 

Дани | ТВ Пакет

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

1111ivan Baner

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012