54654

„Пратеник од доверба“, нов серијал емисии секоја сабота на ТВ 24

 

Секоја сабота на телевизија 24 - нов серијал емисии

 

Освен ново лого и 30 минути дневна доза од српска серија, гледачите и не видоа ништо друго од ребрендингот на телевизија 24. Информативната програма од вести, дебати, анализи и емисии останаа главен дел од оваа информативна телевизија. Па така, дел од програмата станува и нов серијал, кој ќе се емитува секоја сабота во 20.30 часот. "Пратеник од доверба" е во реализација на здружението за медиумска и комуникациска култура и граѓански права „Реформатор“.

 

Pratenikooddoverba

 

Серијалот е снимен во шест града, од шестте изборни единици, Тетово, Куманово, Штип, Битола, Струмица и Охрид, со различни профили на соговорници, поранешни пратеници, граѓански активисти и јавни личности од културниот и спортскиот живот.

Целта на „Пратеник од доверба” е да ја едуцира јавноста за значењето на функцијата пратеник и да се обезбеди подобра врска меѓу граѓаните и законодавниот дом и со тоа да се подобри квалитетот на претставничката демократија во Република Македонија.

 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

1111ivan Baner

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012