54654

Во тек се пријавувања за новата сезона од квизот „Круг на знаење“

 

Нова сезона од познатиот македонски квиз

 

Од следниот месец на Алфа телевизија започнува нова сезона од квизот "Круг на знаење".

 

Krugtretasezona2

 

Многу нови натпреварувачи, многу нови прашања и брзи одговори ќе бидат дел и од оваа сезона. Доколку сакате да учествувате во овој квиз на вистинско познавање и знаење, пријавете се на телефонскиот број 02/30 94 993 или на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. . Ирена Спировска и Томато продукција не очекуваат.

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

300x300 Mins

300x300 Min

300x300 Min3

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012