54654

„Македонско девојче“ и „Кога тргнав Цвето“ ечеа на сцената на Пинк

 

Изворните песни ги испеа на свој начин - искоментира жирито на "Пинк Ѕвезди"

 

Nikolastankogatrgnavcveto1

 

Покрај Адам Лабунски, ви го претставуваме и вториот македонски учесник во српското талент шоу "Ѕвездите на Пинк", чија нова сезона не се емитува во Македонија. Никола Станишиќ е 16 годишен Скопјанец, кој низ сите кругови на шоуто, успева да ги разигра присутните во Пинк со добро одбраните македонски народни песни.

 

Nikolastankogatrgnavcveto2

 

Во најновата емисија, вчеравечер на Пинк, младиот Никола ги отпеа "Македонско девојче" и "Кога тргнав, Цвето" и успеа да си обезбеди пласман во следниот круг од натпреварот.

"Вака се пее во Македонија, убаво, шмеќерски, прекрасно" - искоментираа Шабан Шаулиќ и Дара Бубамара. По нив, и Драгана Мирковиќ и Маја Николиќ со пофалби за Македонецот, а во продолжение погледнете ги неговите настапи :

 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

1111ivan Baner

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012