54654

Видео | Јелена го „претера“, народот ја осуди, Канал 5 ја суспендира

 

Јелена до гледач на Канал 5 : Не се јавувај да ми шириш негативна енергија

 

Jelenasuspend1

 

Водителката на Канал 5 телевизија, Јелена Спенџарска е суспендирана од страна на телевизијата. Младата Беровчанка, позната по своите водителски улоги во "Ексклузив" и "Здраво Македонијо", овие денови е мета на осуда од страна на македонските гледачи, кои најостро ја осудија нејзината реакција во едно од изданијата на "Здраво Македонијо".

 

 

 И токму поради ваквото нечовечко и непрофесионално однесување кое го покажа кон гледачот, Канал 5 реши да го послуша гласот на народот и да ја казни Спенџарска. Од денес, таа е суспендирана, што дополнително објасни нејзиниот колега Роберт, на кого вакво нешто не му се случило и покрај многутте години поминати во утринската на Канал 5. Покрај суспензија, Канал 5 реши да ја казни и парично нивната новинарка.

 

 

 Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012