54654

МТВ 1 со репризно емитување на фестивалот „Златно славејче 2016“

 

Потсетување на детските рефрени на Прва

 

Zlatnomrtvrepvel1

 

Најновото издание од детскиот фестивал "Златно славејче", одржан на 17, 18 и 19 Ноември 2016 во "ВИП" арена, премиерно на телевизиските екрани беше прикажан на 12 март оваа година. Утре (17 април), втор ден Велигден, МТВ 1 со репризно емитување со почеток во 10.40 часот наутро.

 

Zlatnomrtvrepvel2

 

Драги деца, уживајте повторно со вашите омилени детски рефрени и настапи на Пинковите ѕвездички на минатогодишното издание на Славејчето.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012