54654

Бојан Маровиќ ѝ се поклони на Благица, но дали тоа беше доволно?

 

Благица Ѕунѕуровска не го помина баражот од Ѕвездичките

 

Македонската ѕвездичка која се натпреварува во српското талент шоу "Ѕвездичките на Гранд", за жал, не успеа да се пласира во понатамошните емисии од шоуто за некои нови клинци. Tаа ја отпеа култната етно балада "Кој да ми запее" од Каролина Гочева и српската "Nismo smeli" од Јована и Марија.

 

Blagicakojdamizapee1

 

- Денес баш сум задоволна како звучеше и ти, и твојата ривалка во овој круг. Благице, првата песна не ни е доволно позната, но тоа не ни пречеше за да уживаме во твојата изведба. - беше коментарот на српската пејачка Ивана Селаков.

На неа се надоврза и Бане Мојичевиќ за кого изведбата на нашето девојче беше маестрална, а пак за Топалко овие интерпретации беа неемотивни и неспоредливи со претходни нејзини настапи како што била "Море сокол пие".

 

Blagicakojdamizapee2

 

Во продолжение погледнете го настапот на Благица, а целата емисија со коментарите ќе ја следите денеска на Канал 5 во 15.30 часот, веднаш по првите вести :

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012