54654

Која тв ќе ја емитува втората квалификациска ракометна средба?

 

МТВ 1 или Телма? Кој ќе пренесува вечер ракомет?

 

По добиената битка на домашен терен, вечерва македонските ракометни борци под водство на Раул Гонзалес ќе ја репризираат вистинската игра и на гостински терен против Исланд. За Македонија се важни овие квалификациони натпревари, затоа што од нив и зависи учеството на ЕП 2018 Ако првиот натпревар на нашата ракометна репрезентација беше емитуван на Телма телевизија, каде ќе биде емитуван вечерашниот натпревар?

 

Vecermtvtelma1

 

Македонската телевизија веќе го најавува натпреварот.... но и Телма веќе го најави. Дури и во програмската шема на Телма стои дека ќе се емитува, но во друг термин од оној на Прва.

 

Vecermtvtelma2

 

Чија е оваа телевизиска грешка? На државната МТВ или на приватната Телма?

 

 

 

 Дани | ТВ Пакет

1 300

Tropico 300x250

Baner Idance

300x300 Min3

Bannerprimetime

11111118938013494571643383

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012