54654

Српското шоу со Огнен Амиџиќ започнува на Канал 5 во 23 часот

 

Емитувано на Пинк каналите, сега и на македонската Канал 5

 

Amigkanal5odpon1

 

Познатото српско ток шоу "Ами Џи Шоу" започнува на Канал 5 телевизија. Од понеделник, 15 мај, во рамките на изменетата програмска шема пролет-лето, Канал 5 телевизија ја збогатува програмата со српска емисија која ќе се емитува од понеделник до четврток во 23 часот.

 

Amigkanal5odpon2

 

Огнен Амиџиќ ќе ве забавува со своите гости од сите сфери на шоу бизнисот. Интересни интервјуа со ѕвездите од регионот, многу српски хумор, обични и необични прашања, како и српска музика ве очекува од понеделник на оваа фреквенција.

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012