54654

Инфо | Ова се новите термини на сериите и емисиите на Канал 5

 

Дознајте ги новите термини на вашите омилени серии и емисии

 

Од утре (15 мај), Канал 5 телевизија со изменета пролет-лето програмска шема. Поголемиот број на содржини кои се емитуваат во попладневните и вечерните часови ќе започнат со емитување половина час порано, па така :

- Шоуто на Драган Вучиќ, "Среќни луѓе" ќе се емитува во 16 часот. Високите температури кои следат ќе донесат уште повеќе смеа и обиди за добивање награди на сите оние кои се натпреваруваат во емисијата.

 

Novitermini1

 

- Веднаш по Вучиќ, доаѓа "Вип сезона" во 17 часот.

- По кулинарската емисија, се враќа стариот термин за вести - Дневникот од сега во 18 часот.

- Термините за турски серии по старо. Хит драмата "Животот не е песна" од сега ќе започнува веднаш по централните вести, во 18.55 часот. Нови згоди и незгоди на опасната Хулија не очекуваат во втората сезона од приказната за лагите, измамите и слепите амбиции.

- Веднаш по главната серија, нова епизода на "Елиф" околу 20.50 часот.

 

Novitermini2

 

- 22 часот е термин резервиран за новиот светски хит, британската серија "Ноќен менаџер", а во 23 часот започнува српското ток шоу "Ami G Show".

- Ноќните вести нема да се емитуваат во долго времетрање, туку краток преглед на настаните на денот ќе гледате во 22 часот, пред започнување на "The night manager".

 

Novitermini3

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012