54654

Од утре, 15 мај, промени во информативната програма на Канал 5

 

Вестите на Канал 5 во нов термин и со нов лик

 

Од утре (15 мај) како што веќе пишавме, Канал 5 телевизија со изменета програмска шема. Централниот Дневник се враќа во стариот и добропознат термин - 18 часот, но со нов изглед. Покрај стандардните вести на денот, во рамки на Дневникот ќе се емитува и дебатната емисија "Само вистина" во која прв гостин ќе биде новиот претседател на Собранието, Талат Џафери.

 

Talatkanal5samovis

 

Вечерните вести од сега ќе се емитуваат во скратено времетраење од пет минути. Ноќното информативно издание "Денот во 5 минути" ќе се прикажува секој ден точно во 22 часот, по што ќе следи простор за прајмтајм серија и српско шоу.

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012