54654

Со репризи во програмата, Алфа слави 9 години телевизиско постоење

 

9 години дружба со Алфа телевизија

 

Националната телевизија Алфа прославува 9 години постоење во македонскиот телевизиски етер. На 3 јуни 2008 година, започна да емитува програма на македонски јазик во Скопје и со посредство на сателит во цела Европа, Северна Африка и делови на Азија. Од јуни 2013та, Алфа стана национален телевизиски канал и ја промени програмската шема, па така од 2013та до 2016та во нејзината програма можеа да се забележат турски надсинхронизирани серии, теленовели, контактни емисии, како и многу српски риалити и музички емисии.

 

Alfa9god

 

Но, веќе од лани до ден денес, повеќе од година дена, Алфа не емитува премиерна странска програма, туку постојано се репризираат сериите и емисиите, прикажани минатите години.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012