54654

Вознемирувачко видео | Наша ТВ прикажа како се колат животни

 

Потсетуваме - видеото има вознемирувачка содржина

 

Вознемирувачко видео стигна до редакцијата на ТВ Пакет. Имено, се работи за видео, во кое се снима програмската содржина која се емитувала на Наша телевизија на 28 мај во 17.45 часот. Документарниот филм "Говедарев камен" е емитуван под втора категорија како програма што може да ја вознемири малолетната публика.

 

Voznemirnasatv1

 

Во филмот се работело за колење на животни - традиција која се случува на Ѓурѓовден и според која жената носи курбан - јагне, доколку донела дете на свет изминатата година. Сепак сами проценете дали оваа содржина заслужува да оди под таква категоризација и во тој термин :

 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012