54654

Видео | Со „Море сокол пие“ во полуфинале на „Ѕвездичките на Гранд“

 

"Море сокол пие" ги разигра сите кај малите Грандовци

 

Blagicamoresok3

 

Со најновиот настап, Благица Ѕунѕуровска од Македонија успеа да се пласира во полуфиналето од српското талент шоу "Ѕвездичките на Гранд".

 

Blagicamoresok1

 

Уште при првите тактови на "Море сокол пие", жирито почна да дава поени за нашата Благица, а сите од нив се разиграа на македонскиот мелос.

 

Blagicamoresok2

 

Емисијата со настапот на Ѕунѕуровска ќе ги гледате утре (недела) во 15.30 часот на Канал 5 телевизија, каде ќе слушнете какви пофални зборови дадоа Бојан Маровиќ, Ивана Селаков и Топлако за нашето девојче :

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012