54654

Откако водителот ќе објави, гласаме со СМС „7“ на 145 333 за нашиот Ристе

 

Во финалето на Гранд, Карлеуша ќе промовира нови песни

 

Вечерва, со почеток во 21 часот, веднаш по турската серија на Канал 5, ќе го следите големото финале на оваа сезона од турбо фолк шоуто "Ѕвездите на Гранд". По стотици кандидати на сцена, се дојде до неколкумина финалисти кои по пат на елиминации со телевоутинг ќе бидат исфрлени еден по еден, се' додека не се дојде до победникот на вечерта.

 

Rsz 14925656 10207750658707781 8421455474295437877 N

 

И не заборавајте - Македонија има свој учесник во шоуто. Ристе Ристески вечерва ќе се бори за победа во Гранд. По успехот на Ален Хасановиќ пред две години, повторно имаме наш Македонец во гламурозното финале. Ристе се покажа и докажа дека е вистинска ѕвезда на Гранд. Внимателно ги бираше песните на Тоше Проески, Здравко Чолиќ, Џенан Лончаревиќ со што стана миленик на жирито на Гранд.

 

 

Вечерва гласаме за нашиот Ристе така што испраќаме СМС порака со текст 7 на телефонскиот број 145 333, откако водителот ќе каже дека гласањето започнува. Цената на една ваква порака изнесува 5,9 денари со вклучен ДДВ.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012