54654

Oва се песните што Ристе ги отпеа во финалето од „Ѕвездите на Гранд“

 

Oва се песните што победникот ги отпеа вчеравечер

 

Ristepobed5

 

Македонскиот учесник во Гранд, Ристе Ристески од Охрид е победник на оваа сезона од најгледаното балканско шоу "Ѕвездите на Гранд". Вчеравечер, за прв пат супер финалето не се одржа на отворено, туку во студиото на Гранд со веќе снимени настапи. За прв пат се бираше и победник од страна на 40-члено жири кои по евровизиски принцип го избраа Алекса Перовиќ, познатиот миленик на Емина во "Икс фактор".

 

Ristepobed4

 

Но, сепак, публиката е таа која одлучи, а одлучи дека Ристе е победникот на шоуто со освоени најмногу гласови од телевоутинг. Гласаше Балканот, гласаше Македонија. Младиот Охриѓанец со неговата скромност и мил глас ги освои Балканците, а во суперфиналето се претстави со песни од Драгојевиќ / Џибони и легендарниот Тоше Проески.

 

 

 За време на целата сезона на натпреварот, Ристе ги освојуваше симпатиите и аплаузите на сите во Грандовото жири, особено од скандалозната Јелена Карлеуша. ТВ Пакет му ја честита победата на нашиот Македонец и му посакува многу успеси во иднина. Од Гранд за победата нашиот Ристе доби две песни и автомобил.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012